Návod, jak nakupovat online v zahraničí krok za krokem

V Česku nyní vládne inflace a každý z nás se potýká se zdražováním. Mnoho lidí už si však našlo cestu, jak ušetřit nemalé částky, a to nákupem v zahraničí. Výhodně můžete takto pořídit například elektrospotřebiče, kuchyňské sestavy, nábytek, pleny, kočárky, herní konzole. Levnější jsou v zahraničí dokonce i výrobky od českých firem, což se zdá až neuvěřitelné vzhledem k dodatečným nákladům na dopravu. Je to ale dáno vyšší konkurencí na větším polském nebo německém trhu. Obchodník se musí více než u nás snažit svého zákazníka přilákat a jde tedy s cenou dolů. Ne každý však má tu možnost odjet nakoupit za hranice, a tak se nyní podíváme na to, jak si můžete nakoupit v zahraničí on-line krok za krokem.

 

nakupování online

 

Výběr zboží

Pokud chcete nakupovat u konkrétního prodejce, můžete jít rovnou na jeho webové stránky, pouze místo ".cz" na konci adresy zadejte ".pl" nebo ".de" (například, místo Ikea.cz použijte Ikea.pl.) Pokud ale hledáte nějaký produkt, doporučujeme použít zahraniční srovnávače cen. V Polsku je populární Ceneo.pl a v Německu nemůžete udělat chybu s největším Idealo.de. Zde můžete vyhledat své zboží za nejlepší cenu a poté přejít na stránky vybraného e-shopu. Určitě se také hodí přečíst si recenze daného prodejce. Nerozumíte jazyku? Nevadí, od toho tu máme Google. V prohlížeči Google je totiž po načtení zahraniční stránky k dispozici užitečná ikona vpravo nahoře “Přeložit stránku”, která po kliknutí přeloží celý web do češtiny a vy tak můžete projít nákupním procesem bez obav, že byste něčemu neporozuměli.

 

Přeprava

Drtivá většina e-shopů neumožnuje odeslání zboží do ČR. Proto je potřeba se na to před nákupem připravit a najít si firmu, která Vám s tímto pomůže. Tyto přepravci Vám po registraci poskytnou svou adresu v zahraničí, kam může objednávku nechat doručit. Tato adresa v podstatě slouží jako mezipřistání pro zboží, než dorazí do České republiky. Většinou také předem uvidíte, kolik Vás náklady na přepravu do ČR budou stát. Zákazník následně nakupuje zboží u zahraničních prodejců a při objednávce zadává místo své adresy adresu transportní firmy. Ta pak přijme zásilku, zkontroluje její stav a připraví ji k přepravě do ČR na Vaši adresu. K dispozici máte také online sledování zásilek a zákaznickou podporu. Takovou firmou je třeba Tiptrans.cz, Nakupy-polsko.cz a mnoho dalších, podobnou službu připravuje už i známá Zásilkovna.

 

doprava

 

Platba

Při nákupu v zahraničí je potřeba být při platbě obezřetný, protože vyřizování reklamací nebo omylů je vzhledem k jinému jazyku a vzdálenosti mnohdy složitější. Většina zahraničních e-shopů ani neumožňuje platit českou platební kartou, a pokud ji umožňuje, kurz na Vaši kartě nebývá pro zahraniční transakce přívětivý. Nejlepším řešením je tedy zvolit platbu "převodem na účet" a vybrat si některou ze služeb online zahraničních plateb. Vyhnete se tak i případnému zneužití Vaší karty a navíc nemusíte zadávat své citlivé údaje. Doporučujeme vyzkoušet  Europlatba.cz. Tato česká služba vám pomůže zaplatit do zahraničí s výhodnějším kurzem než ve Vaší bance a kdyby se vyskytl jakýkoliv problém, můžete se spolehnout na její skvělou klientskou podporu samozřejmě v českém jazyce. Pouze zadáte údaje jako je číslo účtu, variabilní symbol z vaší objednávky a EuroPlatba vyřeší konverzi do jiné měny. Není potřeba žádná registrace nebo nahrávání osobních dat. Vše je tedy naprosto bezpečné a při platbě převodem máte navíc čas si svou objednávku a cenu za zboží před zaplacením v klidu zkontrolovat. Pokud takto posíláte platby častěji, pak se vyplatí vyzkoušet EasyChange.cz pro opakované platby.

 

Nyní máte objednáno, zaplaceno, hotovo. Teď už jen čekáte na zprávu od dopravce, kdy Vám Váš levnější nákup ze zahraničí přiveze přímo domů. Na první pohled se celý proces může zdát složitější, a však jedná se o jednoduché a rychlé úkony, a když to vyzkoušíte, už nebudete chtít nakupovat jinak. Radost bude mít i Vaše peněženka.